אודות

רַק עַל עַצְמִי לְסַפֵּר יָדַעְתִּי 

אילן אבקסיס

 

שלום, שמי אילן אבקסיס (שם מלא: אילן ניסים אחאב אבקסיס).

קצת על הפודקאסט וקצת עלי.

אין עדיין חלופה עברית נאותה לפודקאסט (באקדמיה אמרו, שמדובר בשם מסחרי אותו אין מעברתים), אולם נודע לי, ממקורות יודעי דבר, כי האקדמיה שוקלת לאמץ את המילה 'שידורון'. אבל, כרגיל, אני מקדים את זמני, וכבר משתמש במילה זו מעשה שבשגרה.

למעשה ישנם באתר שני פודקאסטים הדרים בכפיפה אחת.

הראשון הוא 'דברי הימים' העוסק באנשים, אירועים ויצירות מהמזרח הקדום.

השני הוא 'דבר היום' עוסק באותם נושאים בדיוק, אבל כאלה שלא "מחזיקים" תכנית שלמה.

השידורונים מתנהלים לפי לוח השנה הבבלי (תשרי, מרחשון, כסלו, טבת…).

בכל א' בחודש (מולד הירח) עולה פרק של 'דברי הימים – שידורון על המזרח הקדום'.

בכל ט"ו בחודש (ירח מלא) עולה פרק של 'דבר היום – שידורון בקטנה'.

בראש השנה (א' בתשרי), סוכות (ט"ו בתשרי) ופסח (ט"ו בניסן), וכן במידה וא' או ט"ו בחודש יוצאים ביום שבת – הפרקים עולים יום אחד קודם, לטובת המאזינים שאינם מאזינים לשידורון בשבתות ובחגים (דתיים וחילוניים כאחד).

קצת עלי.

אני שדרן השידורונים כאמור. בנוסף, כתבתי את הספר 'הסגן של בר כוכבא – מספרי 2 בהיסטוריה' (לרכישה פה כקובץ דיגיטלי, ופה באתר לרכישת עותק מודפס). בנוסף יצא עיבוד פופלארי לדוקטורט שלי 'ויכהו וימתיהו וימלוך תחתיו – על רציחות פוליטיות במזרח הקדום' (לרכישה פה).

בבית הספר התיכון (רנה קסין בירושלים) הייתה לי מורה מדהימה לתנ"ך (בסוף זה הכל מתחיל במורה), ובזכותה נבחנתי בבגרות בחמש יחידות בתנ"ך. מהתיכון המשכתי בקו ישר, ולא סטיתי ימינה או שמאלה. יש לי תואר ראשון במקרא וארכיאולוגיה, תואר שני במקרא (כתבתי תזה על שכירי חרב בישראל בתקופת המקרא) ותואר שלישי, כמה לא מפתיע, במקרא (הדוקטורט הוא על רציחות פוליטיות במזרח הקדום, כאמור).

מלבד זאת אני אספן כפייתי של עובדות לא חשובות, נשוי ואב לארבע בנות מקסימות.

האזנה נעימה 🙂